BOMONTİ SHOWROOM/ŞİŞLİ 2015

BOMONTİ SHOWROOM 2015
ŞİŞLİ,İSTANBUL

MAĞAZA

Bomonti’de bulunan Şeref Vural abiye atölyesinin showroom ve giriş kısmı için konsept tasarım projesi hazırlanmış ve uygulaması Studio VLM tarafından yapılmıştır.
Tasarımda müşteri sıkıntıları gözetilerek ,showroomdaki yetersiz aydınlatma problemini çözmek için,ray spot kanal sistemli asma tavan detayı geliştirilmiştir.
Ayrıca; mankenlerin üzerinde bulunduğu podyum detayları değiştirilerek yerden ve tavandan gizli ışık aydınlatması verilmiştir.
Mekandaki dil birliğini sağlamak amacı ile;üç ana köşeye ayırıcı özel çıtalı seperatör elemanlar tasarlanmış olup üzerine logolar konularak mekanda istenen özelleşmiş bölümler yaratılmıştır,bu sayede sezona özgü yeni kolleksiyon tanıtım köşeleri oluşturulmuştur.
Mekan içinde yer alan iki adet kolon üzerinde de kullanılan çıtalı kaplama ile mekanda bölücü bir alan oluşturulmuş ve tavandan askı sistemi ile, hem mankenlerin sergilenmesi için bir bölüm oluşturulmuş , hem de toplantı masası ile sergileme alanı arasında bir sınır çizilmiştir.
Showroom girişi için tasarlanan mat metal çıtalı aluminyum kapı ile genel showroomun havası değiştirilmiş ,sergilenecek manken sayısı arttırılmıştır.
Genel giriş bölümünde ise oval duvar üzerine logo ve görsel tasarımı yapılarak showroom girişi ile bütünlük kazandırılmıştır.