HIPP ÇOCUK STANDI/BAKIRKÖY,2014

HIPP ÇOCUK STANDI 2014
GALERIA AVM , BAKIRKÖY , İSTANBUL

STAND

Galeria Avm içindeki , Joker çocuk mağazası için tasarlanan Hipp bebek maması markasının tanıtım standı için hazırlanan konsept proje ;1 ile 6 yaş arası bebek ve çocuklar için hem görsel açıdan zevkli ve eğlenceli olup ve hem de ”organik besin” konusunda ebeveynleri bilgilendirme amacı taşımaktadır.
Tasarımda , ticari kaygıdan uzak tamamen eğitici ve bilgilendirici görsellerin sunulduğu panolar ile ”organik” vurgusunu kuvvetlendirmek için suni çim kaplı bir duvar-zemin platform oluşturulmuş , bu platformun üzerinde çocukların gezinebileceği ve hatta oturup dinlenebileceği banklar konulmuştur.Oturma banklarının altına sensörlü hoparlörler konularak , doğa sesleri temsilen çocuklara ve tüm stand gezenlerine yansıtılmak istenmiştir. Ahşap saksılı ağaç ve hayvan maketleri ile tarla görüntüsü oluşturulmuştur.
Konseptle çocuklarda yaratılmak istenen his, doğayla ve hayvanlarla içiçe tamamen organik bir çevrenin yarattığı mutluluktur.
Tasarımın aynı zamanda çocuklarını sağlıklı beslemek isteyen anneler için eğitici misyonu bulunmaktadır. Hipp bebek maması ve diğer besin ürünlerinin içeriğini temsilen stand üzerine organik pirinç,mısır,buğday ve arpa numunelerinin içinde bulunduğu kavanozlar yerleştirilmiştir.
Hipp markasının tanıtımını yaparken firmanın mottosu olan ” Organik gelip geçici bir moda değil;bir yaşam biçimidir. ” sloganı stand üzerinde yer almıştır.
Stand arkasında ve önünde görsel kutucukları oluşturulmuş ve tanıtım yazıları ile bilgilendirme panoları asılmıştır.